News
Blog
About
company
Contact
References
EN
Odbojoporecz

Handrail wall protection

We are a producer of high-quality wall protection products. In our offer you will find all products intended to protect the wall from damage, and products supporting the free movement of people along corridors and up the stairs.

Name
Properties:
Handrail wall guard
It makes it easy to move
and protects walls from damage
Handriail
It makes it easy to move

Handrail wall guard

Properties:It makes it easy to move
and protects walls from damage
odbojoporęcz
Specjalistyczny rodzaj poręczy, który pełni także funkcję odbojnicy ściennej. Ułatwia poruszanie się oraz amortyzuje uderzenia np. krzesłami, wózkami czy łóżkami szpitalnymi. Odbojoporęcz jest polecana jako poręcz szpitalna. Ten typ zabezpieczenia ścian znajduje też zastosowanie w: przychodniach, szkołach, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej gdzie ważne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony ścian.

Odbojoporęcz to dwie funkcje połączone w jednej konstrukcji. Ergonomiczna i wygodna poręcz umożliwiająca poruszanie się osób niepełnosprawnych wzdłuż ściany, a także zabezpieczenie ściany przed uderzeniem bądź przypadkowym zabrudzeniem. 

Wysokowytrzymała okładzina z tworzywa sztucznego, konstrukcja nośna z aluminium oraz wbudowany amortyzator, tworzą zgraną całość, która doskonale spełnia swoje zadanie. Wyjątkowo polecana jako odbojnica szpitalna.
Instructions Installation

Scheme:

Handriail

Properties:It makes it easy to move
odbojoporęcz
Poręcze maja na zadanie ułatwić poruszanie się oraz zapewnić odpowie wsparcie dla osób, które mają problemy z chodzeniem.

Konstrukcja oparta jest na aluminiowym rdzeniu oraz zewnętrznej okładzinie PVC. Całość została wykończona elementami ze stali nierdzewnej. Szeroka gama kolorystyczna jest zgodna z kolorystyką naszych pozostałych produktów zabezpieczenia ścian.

Dzięki połączeniu zewnętrznej okładziny i wykończeń ze stali, poręcz doskonale sprawdza się jako nowoczesna dekoracja ścian i posiada bardzo wytrzymałą konstrukcję. Nasz produkt jest w pełni zgodny z normami budowlanymi i może być montowany w budynkach użyteczności publicznej. Średnica uchwytu wynosi 45mm a odległość od ściany 58mm.

Poprzez użycie zewnętrznej okładziny z PVC, pochwyt poręczy jest bardzo pewny, przez co ryzyko poślizgu ręki jest bardzo małe. Dodatkowo okładzina izoluje aluminium od powierzchni dłoni dzięki czemu nie jest odczuwane nieprzyjemne uczucie przy kontakcie z zimną poręczą.
Scheme: